NEKILNOJAMOJO TURTO KADASTRAS IR REGISTRAS

Koks yra terminas, per kurį sandoris turi būti įregistruotas Registrų centre? Kiek trunka nuosavybės teisių į nekilnojamąjį daiktą įregistravimas?

Sandoriams yra taikomi jo sudarymo metu galioję įstatymai.
Nuo 2001 m. liepos 1 d. galiojančiame Lietuvos Respublikos Civiliniame kodekse nuosavybės teisių į įgytą nekilnojamąjį daiktą įregistravimui  Nekilnojamojo turto registre terminas nenustatytas.
Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymo 8 straipsnio 3 dalyje nustatyta, kad jeigu pagal sandorio sudarymo metu galiojusį įstatymą sandoriui buvo nustatyta privaloma teisinė registracija ( iki 2001-07-01 galiojusio LR Civilinio kodekso 255 str.), bet sandoris per įstatymo nustatytą terminą nebuvo įregistruotas, tai toks sandoris negalioja, išskyrus atvejus, kai dėl svarbių priežasčių praleistą įregistravimo terminą atnaujina teismas.

Nuosavybės teisė į nekilnojamąjį daiktą įregistruojama per 10 darbo dienų. Asmenų pageidavimu nekilnojamasis daiktas, daiktinės teisės į jį, šių teisių suvaržymai ir juridiniai faktai gali būti įregistruojami ir skubos tvarka. Tokiu atveju už įregistravimą mokami tokio dydžio atlyginimo už nekilnojamojo daikto, daiktinių teisių į jį, šių teisių suvaržymų ir juridinių faktų registravimą priedai:
  • per 3 darbo dienas – 30 procentų atlyginimo;
  • per 2 darbo dienas – 50 procentų atlyginimo;
  • per 1 darbo dieną – 100 procentų atlyginimo.
Redaguota: 2014-04-16 09:17
Į viršų