Elektroninis.lt parašas, dokumentų pasirašymas

Užsienio valstybėje išduotas elektroninis parašas Lietuvoje galioja tuo atveju, jei elektroninio parašo teikėjas yra įtrauktas į Patikimų teikėjų sąrašą. Daugiau informacijos apie tai galite rasti Ryšių reguliavimo tarnybos puslapyje: http://rrt.lt/lt/vartotojui/elektroninis-parasas_358/tsl-1.html . Registrų centro sistemose (įskaitant www.gosign.lt) galima pasirašyti dokumentus el.
Tokiu atveju Jums reikėtų atvykti į Registrų centrą su asmens tapatybės dokumentu, kuriame nurodyta nauja pavardė ir įrašyti naujus el. parašo sertifikatus, kurie galios 2 metus.  Sertifikatų išdavimas šiuo atveju kainuos kaip sertifikatų atnaujinimo atveju.

Elektroninis.lt galite įsigyti  atvykę į elektroninis.lt prekybos vietą. Su elektroninis.lt paslaugų kainomis galite susipažinti čia.
Tokiu atveju reikia įdiegti į Adobe Reader programą šakninius sertifikatus bei atlikti kelis nustatymus. Šiuo adresu rasite programėlę "Adober Reader nustatymai", kuri visa tai atliks. Jei nepavyks jos įdiegti, atlikite nustatymus savarankiškai, instrukciją ir reikiamus dokumentus rasite šiuo adresu.
1. Kompiuteryje turi būti įdiegta SafeSign Standart (G$D USB kriptografiniam raktui arba Lustinei kortelei + skaitytuvo tvarkyklės) arba SafeNet (Aladdin eToken PRO USB) tvarkyklė, atidarius SafeSign Standart arba SafeNet turite matyti savo duomenis (vardas pavardė).
2. Naršyklėje turi būti importuoti šakniniai sertifikatai.
3. Kompiuteryje turi būti atnaujinta JAVA programa (www.java.com).
4. Kompiuteryje turi būti Adobe Reader XI versija.
Greičiausiai Jūs naudojate mobilųjį Omnitel parašą su Estijos bendrovės AS Sertifitseerimiskeskus išduotais sertifikatais. Jei nenorite, kad dokumente matytųsi Jūsų asmens kodas, turite nutraukti dabartinę el. parašo sutartį, pasikeisti SIM kortelę ir naujai sudaryti el. parašo sutartį. Tada aktyvuodami sertifikatą siųskite raktinį žodį SERTRC, ir Jums bus išduoti elektroninis.lt (Registrų centro Sertifikatų centro) sertifikatai. Pasirašant dokumentą elektroninis.lt sertifikatų ant dokumento nėra pateikiamas asmens kodas.
Reikia pateikti laisvos formos prašymą nutraukti į USB laikmeną įrašytų sertifikatų galiojimą ir nurodyti asmens, kuriam bus naujai įrašomi sertifikatai, duomenis: vardą, pavardę ir asmens kodą. Su šiuo prašymu nurodytas asmuo turi atvykti į Registrų centrą, kartu turėti laikmeną ir asmens tapatybės dokumentą - kortelę arba pasą.
Naudojant Android ar iOS operacines sistemas rekomenduojame naudotis mobiliuoju elektroniniu  parašu, kadangi negalime pasiūlyti USB laikmenos ir lustinės kortelės tvarkyklių Android ir iOS operacinėms sistemoms.
El. parašo slaptažodį (PIN) pasikeiskite vadovaudamiesi šiomis instrukcijomis:
Elektroninis.lt parašas galioja 2 metus nuo išdavimo dienos.
Praradus ar pametus kriptografinę USB laikmeną ar lustinę kortelę arba atskleidus PIN kodą, jo galiojimą sustabdyti galima paskambinus telefonu (8 5) 2688 388.
Taip atsitinka, jei po pasirašymo pasirinkote atverti pasirašytą dokumentą Adobe Reader programoje ir tada atliktote veiksmą "Save as".
Visų pirma pasirašius dokumentą reikėtų jį išsaugoti kompiuteryje, t.y. pasirinkti variantą "Save file", kaip parodyta pavyzdyje:

Atnaujinti el. parašo sertifikatus USB arba lustinėje kortelėje galite atvykę į Registrų centro klientų aptarnavimo padalinį. Su savimi reikia turėti elektroninio parašo laikmeną ir asmens tapatybės dokumentą (pasą arba asmens tapatybės kortelę).

Jei pasibaigė mobiliojo el. parašo sertifikatų galiojimas, prašome kreiptis į savo mobiliojo ryšio operatorių.
El. parašo laikmenos - USB arba lustinės kortelės - atblokavimui reikėtų atvykti į Registrų centrą su elektroninio parašo laikmena ir asmens tapatybės dokumentu. Paslauga mokama.

Jei užsiblokavote mobilų elektroninis.lt parašą, prašome kreiptis į savo mobilaus ryšio operatorių.
Rekomenduojame išnaujo paruošti kompiuterį darbui su parašu elektroninis.lt. Automatizuoto kompiuterio paruošimo įrankius rasite čia.
Panaikinkite savo kompiuteryje eToken PKI Client programą ir įdiekite SafeNet programinę įrangą. SafeNet programa skirta 32 ir 64 bitų Windows XP, Vista, 7, 8 operacinėms sistemoms. Diegimo failus rasite elektroninis.lt
Greičiausiai ištrynėte sertifikatą, sertifikatus reikia įrašyti iš naujo. Prašome atvykti į Registrų centro filialą arba skyrių su el. parašo laikmena ir asmens tapatybės dokumentu. Paslaugos kaina kaip el. parašo atnaujinimo atveju.
 • Rekomenduojame atnaujinti interneto naršyklę.
 • Įsitikinkite, kad parengėte kompiuterį darbui su elektroninis.lt laikmena, kaip nurodyta puslapyje „Paruošti kompiuterį“.
 • Rekomenduojame panaikinti turimą Java programos versiją ir įdiegti naujausią versiją iš tinklapio www.java.com.
 • Įdiegę Java programinę įrangą, patikrinkite
Greičiausiai diegiate šakninius sertifikatus tiesiai iš atidaryto ZIP failo. Šakninių sertifikatų ZIP failą visų pirma reikia išsisaugoti kompiuteryje, tuomet išarchyvuoti ir tik tada įdiegti sertifikatus. Išbandykite automatizuoto šakninių sertifikatų diegimo programėlę.
 • Įsitikinkite, kad parengėte kompiuterį darbui su parašo elektroninis.lt laikmena, kaip nurodyta puslapyje „Paruošti kompiuterį“.
 • Patikrinkite, ar dokumento dydis neviršija leistino dydžio. Savitarnoje pasirašomo dokumento dydis ribojamas iki 5 MB, GoSign - iki 10 MB.
 • Jei dokumentą skenuojate, rekomenduojame visų pirma skenuotą dokumentą išsaugoti JPG formatu, o tada konvertuoti į PDF formatą.
Elektroninis.lt parašą galima įsigyti ir atnaujinti visuose Registrų centro filialuose ir skyriuose. El. parašo gamyba, jei prašymas pateikiamas skyriuje, užtrunka ilgiau nei filiale, tačiau bet kuriuo atveju gamyba ar atnaujinimas truks ne ilgiau 7 darbo dienų. Tikslesnę informaciją dėl gamybos terminų Jums suteiks pačiame Registrų centro filiale arba skyriuje.
 • Rekomenduojame paruošti kompiuterį darbui su elektroninis.lt parašu iš naujo. Pasinaudokite automatizuotomis kompiuterio paruošimo įrankiais, pateiktais puslapyje „Paruošti kompiuterį“ arba savarankiškai įkelkite šakninius sertifikatus ir saugumo modulį į Mozilla Firefox naršyklę.
Kad Adobe Reader programa teisingai atpažintų parašą elektroninis.lt, reikia atlikti programos nustatymus.Tai galite atlikti savarankiškai arba pasinaudoję specialia programėle. Daugiau informacijos rasite elektroninis.lt
 • Jei turite parašą elektroninis.lt USB laikmenoje arba lustinėje kortelėje, Jums reikia atvykti į Registrų centro filialą arba skyrių su el. parašo laikmena ir asmens tapatybės dokumentu. Paslauga mokama.
 • Jei naudojate el. parašą telefone, prašome kreiptis į savo mobiliojo ryšio operatorių.
   


Parašą elektroninis.lt gali įsigyti užsienio valstybių piliečiai, turintys leidimo gyventi Lietuvoje kortelę.
Pabandykite prisijungti prie Registrų centro savitarnos. Jei Jums įvedant el. parašo slaptažodį jis nepriimamas, greičiausiai el. parašas yra užblokuotas. Informacija, ką daryti užblokavus el. parašą