Elektroninis.lt parašas, dokumentų pasirašymas

Taip atsitinka, jei po pasirašymo pasirinkote atverti pasirašytą dokumentą Adobe Reader programoje ir tada atliktote veiksmą "Save as".
Visų pirma pasirašius dokumentą reikėtų jį išsaugoti kompiuteryje, t.y. pasirinkti variantą "Save file", kaip parodyta pavyzdyje:

Atnaujinti el. parašo sertifikatus USB arba lustinėje kortelėje galite atvykę į Registrų centro klientų aptarnavimo padalinį. Su savimi reikia turėti elektroninio parašo laikmeną ir asmens tapatybės dokumentą (pasą arba asmens tapatybės kortelę).

Jei pasibaigė mobiliojo el. parašo sertifikatų galiojimas, prašome kreiptis į savo mobiliojo ryšio operatorių.
Pabandykite prisijungti prie Registrų centro savitarnos. Jei Jums įvedant el. parašo slaptažodį jis nepriimamas, greičiausiai el. parašas yra užblokuotas. Informacija, ką daryti užblokavus el. parašą
 
Patikrinkite, ar tinkamai paruošėte kompiuterį darbui su elektroninis.lt parašu. Informaciją apie kompiuterio paruošimą ir automatizuoto kompiuterio paruošimo įrankius rasite čia.
El. parašo sertifikatai išduodami tik fiziniams asmenims, tačiau sąskaita už paslaugas gali būti išrašyta įmonės vardu.
Įmonei pageidaujant gali būti išduodami ir darbuotojo sertifikatai, susieti su asmens užimamomis pareigomis konkrečioje įmonėje. Daugiau apie šią paslaugą galite sužinoti čia.
Praradus ar pametus el. parašo laikmeną arba atskleidus PIN kodą, jo galiojimą sustabdyti galima paskambinus telefonu (8 5) 2688 388.

Taip, el. parašą kriptografinėje USB laikmenoje arba lustinėje kortelėje galima užsisakyti internetu. Daugiau informacijos apie šią galimybę pateikta čia.

Rekomenduojame išdiegti turimą Java programos versiją ir įdiegti naujausią versiją iš tinklapio www.java.com. Įdiegę naujausią Java programinę įrangą, patikrinkite, ar įjungtas Java komponentas naršyklėje "plug-in" arba liet. plėtinių sąraše. Jei ne – įjunkite jį.
Naujame slaptažodyje turi būti didžiosios raidės, mažosios raidės ir skaičiai, pavyzdžiui, AAaa11. Slaptažodis pakeičiamas tik tada, kai jis visiškai atitinka reikalavimus ir rodoma "100%".
Tokia klaida būdinga JAVA 7 update 6 ir naujesnėms JAVA versijoms. Susidūrus su šia problema, rekomenduojame atlikti šiuos nustatymus:
  • kompiuteryje atverkite Control Panel,
  • atsidarykite meniu JAVA CONSOLE,
  • pasirinkite Advanced kortelę ir nuimkite varnelę prie užrašo Enable Online Certificate Validation.
Greičiausiai dokumentas nuskenuotas su pasenusia skaitytuvo (skenerio) programine įranga. Atsinaujinkite skaitytuvo tvarkykles ir iš naujo nuskenuokite dokumentą. Rekomenduojame visų pirma skenuotą dokumentą išsaugoti JPG formatu, o tada konvertuoti į PDF formatą. Konvertuoti galite atsisiuntę programą  PrimoPDF arba CutePDF. Jei naudojatės programiniu paketu Microsoft Office 2010,  dokumentą galite tiesiog išsaugoti PDF formatu ir pasirašyti.
Atsitikus aprašytam atvejui, rekomenduojame iš naujo suformuoti ir pasirašyti dokumentą. Jei dokumentą skenuojate, rekomenduojame visų pirma skenuotą dokumentą išsaugoti JPG formatu, o tada konvertuoti į PDF formatą. Konvertuoti galite atsisiuntę programą  PrimoPDF arba CutePDF. Jei naudojatės programiniu paketu Microsoft Office 2010,  dokumentą galite tiesiog išsaugoti PDF formatu.